Repozytorium AK - Portfolio AK

Trójwymiarowy pokaz multimediów o tematyce Armii Krajowej, nazwany umownie Portfoliem AK, został zaprojektowany i udostępniony w Internecie w celu zachęcenia przede wszystkim młodego pokolenia do szczegółowego zapoznania się z historią i działalnością Armii Krajowej.


Porfolio zaprojektował i wykonał Sebastian Łukowski, student Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Warszawie w ramach pracy dyplomowej obronionej w lutym 2012 r. Kierownikiem pracy był prof. Marek Cieciura.

Technologie użyte przy stworzeniu portfolio to: Flash, Action Script, PHP, XML, HTML, CSS, Papervison 3D, Coordy Toolkit, CASALib oraz Between AS3. 

Podkład muzyczny Portfolia Armii Krajowej stanowi utwór Zbigniewa Hołdysa zamieszczony za zgodą autora, serdecznie dziękujemy - szczególy w zakładce Muzyka.


Sposoby poruszania się po Portfolio:
  • każdorazowe kliknięcie na slajd powoduje przybliżenie/oddalenie widoku,
  • nawigacja pomiędzy slajdami za pomocą umieszczonych strzałek, po kliknięciu w kolejny slajd albo poprzez automatyczny pokaz slajdów (ikonka koła w prawym górnym rogu slajdu)
  • każde kliknięcie w wolny obszar strony (tło) powoduje powrót do głównego widoku,
  • uruchomienie "akcji specjalnych" (odtwarzanie filmów/powiększenie zdjęcia na pełny ekran/linki do stron) po naciśnięciu odpowiedniej ikonki na środku slajdu - wymaga to czasami ustawień Adobe na wykorzystywanym komputerze.
Prosimy o nadsyłanie wszelkich uwag i propozycji do zaprojektowanego Portfolia → kontakt